İmamlar yangın gönüllüsü oldu | SONSÖZ MERSİN
     
 
 
 
 
 

İmamlar yangın gönüllüsü oldu 

Haber Merkezi

 

Mersin'in Silifke ilçesinde 147 imam ve 12 müftülük personeline yangın gönüllüsü eğitimi verildi.

Müdürlükçe, 11.09.2019 tarih ve 30885 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Orman Yangınlarıyla Mücadelede Görev Yapan Gönüllüler Hakkında Yönetmelik" kapsamında; İlçe Müftülüğünde görevli 147 İmam ve 12 Müftülük Personeline, yangın gönüllüsü eğitimi verildi.

Silifke Orman İşletme Müdürü Harun Boz tarafından verilen eğitimde, orman yangınları hakkında genel bilgilendirme, yangınlarla mücadele yöntemleri, kullanılan araç ve gereçler, kişisel koruyucu donanımlar ve iş güvenliği konularında bilgiler aktarıldı.

Orman yangınlarının söndürülmesinde yangın gönüllüsü olabilmek için;  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını bitirmiş olmak, en az İlkokul mezunu olmak, sağlık yönünden bir engeli olmamak, adli sicil kaydı olmamak, teorik ve uygulamalı orman yangınları eğitimini almış ve sertifika almış olmak, şartları aranıyor.

Gönüllü adayları, teorik ve uygulamalı orman yangınlarıyla mücadele eğitimine tabi tutuluyorlar. Eğitimde yangına müdahale, ilk yardım, kişisel koruyucu donanımların kullanımı, iş güvenliği, orman yangınlarında kullanılan araçlarla ilgili teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.

   
   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  SOZ SÖZ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  SON SÖZ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER


 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
sonsozmersin.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA