Minikler mezuniyet heyecanı yaşadı | SONSÖZ MERSİN
     
 
 
 
 
 

Minikler mezuniyet heyecanı yaşadı 

Haber Merkezi

 

Mersin’in Yenişehir İlçesi Cumhuriyet Anaokulu’nda yıl sonu mezuniyet töreni düzenlendi. Törene Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan eşi Yıldız Pehlivan ile birlikte katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşma gerçekleştiren Vali Pehlivan; "Eğitim, öğretim uzun soluklu bir yolculuk tıpkı hayatın kendisi gibi. Doğduğumuz andan itibaren ömrümüzün sonuna kadar eğitim ve öğretimle haşır neşir oluyoruz. Bu bağlamda okullarımız fiilen çocuklarımızın öğretmenleri tarafından teslim alındığı bilgiyle donatılıp hayata hazırlandığı yerlerdir. Ana sınıflarımız, okul öncesi okullarımız ve eğitim kurumlarımız ayrı bir önem teşkil ediyor. Buradan mezun olacak çocuklarımız yarın ilkokula sonrasında ortaokula gidecekler. Liseye, üniversiteye gidecek, ailelerinin ve öğretmenlerinin rehberliği doğrultusunda inşallah hedeflerine doğru, emin adımlarla yol alacaklar."

Konuşmasında gösteri yapan çocukların söyledikleri şarkılarda yer alan sözlere yer veren Vali Pehlivan, “Herkesin yüzünde küçük bir tebessüm olmalı. Büyüdükçe büyükler gülmeyi unutmamalı” ifadelerine dikkat çekti.

Konuşmasının sonunda Vali Pehlivan, “Bizim dileğimiz, duamız ve temennimiz; hanelerimizi, toplumumuzu, ülkemizi, dünyamızı çiçek bahçesine çeviren bu güzel çocuklarımızın yüzünün hep gülmesidir. Bugün olduğu gibi hayata tebessümle başladıkları bu yolda ilerleyen safhalarda da hep iyiliklerle karşılaşmalarıdır. Yüzlerindeki o gülücüğün eksik olmamasıdır. Bugün mezun alacak minik evlatlarımızı tebrik ediyorum, eğitim süreçlerinin ilerleyen safhalarında başarılar diliyorum. Onları yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Programda, Okul Müdürü Nursel Ata da bir konuşma gerçekleştirdi.

Deniz Yıldızları Sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Esin Dönmezler’in rehberliğinde gösterilerini sergiledi. ‘Babalar Günü’ne atfen ‘Seni Çok Seviyorum’ temalı slayt sunumu ve çocukların tiyatral gösteri gerçekleştirildi.

Vali Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan ile birlikte mezun olan öğrencilere diplomalarını takdim etti, öğrencileri tebrik etti.  

   
   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  SOZ SÖZ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  SON SÖZ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER


 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
sonsozmersin.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA