‘Birleşe birleşe kazanacağız’ | SONSÖZ MERSİN
     
 
 
 
 
 

‘Birleşe birleşe kazanacağız’ 

Mersin’de Gezi eylemlerinin 11. yılı dolayısıyla Özgecan Aslan Barış Meydanında bir araya gelen Mersin Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, “Gezi eylemleri onurumuzdu, Gezi yargılanamaz”, “Karanlık gider Gezi kalır, hepimiz oradaydık”, “Gezi tutukluları onurumuzdur” yazılı pankartlar açtı.

 

‘HEPİMİZ ORADAYDIK’

Gezi eylemlerinde ölenlerin anısına saygı duruşunda bulunulmasının ardından Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Mahmut Sümbül, platform adına açıklama yaptı.

“Acıyla umudu, öfkeyle heyecanı, dayanışmayla eksilmeyi aynı anda bizlere yaşatan; baskıya, ranta, talana ve yağmaya karşı milyonların kararlı ve dik duruşunun adı olan Gezi Direnişi 11 yaşında” diyen Sümbül, “Siyasi iktidarın kuşandığı tüm nefret ve linç diline karşı, 11 yıldır işletilen akıl almaz ve hukuk dışı cezalandırma pratiklerine karşı hala ‘hepimiz oradaydık’ derken heyecanımızın yüzlerimize yansıdığı Gezi Direnişi demokrasi, barış ve adalet talebimizin bayraktarlığını yapmayı sürdürüyor.

 

“EL ELE VEREREK YARINIMIZI İNŞA EDECEĞİZ!”

Berkin Elvan’ın, Ethem Sarısülük’ün, Ali İsmail Korkmaz’ın, Abdullah Cömert’in, Medeni Yıldırım’ın, Hasan Ferit’in, Ahmet Atakan’ın, Mehmet Ayvalıtaş’ın acısı hala dinmemişken, onların aramızdan alınmasında sorumlu olanlar yargının koridorlarında görünmez kılınıp, cezasızlıkla ödüllendirildiler.

Yetmezmiş gibi Can Atalay, Tayfun Kahraman, Çiğdem Mater, Mine Özerden ve Osman Kavala hukukun en temel ilkeleri yok sayılarak siyasi intikam hesaplarıyla cezaevinde tutuluyorlar.

Biliyoruz ki milyonların demokrasi, adalet ve özgürlük talebi ortadayken, farklılıklarımızla birlikte eşitçe ve özgürce yaşama irademizi Gezi Davası’nda verilen cezalarla sindirmek istiyorlar!

Bilmedikleri gerçek ise Gezi’de verdiğimiz sözümüzü asla unutmayacak oluşumuz! Hep birlikte yeniden ve yeniden umudu diriltecek, Gezi Davası’nda beraat kararlarını birlikte karşılayacak, şarkılarımızı söyleyecek ve el ele vererek yarınımızı inşa edeceğiz!

Coşkumuzdan, kahkahalarımızdan, hayallerimizden, umudumuzdan rahatsız olanlara inat; emeğimize, haklarımıza ve geleceğimize sahip çıkacak, demokrasiyi, laikliği, barışı ve adaleti hayata geçireceğiz! Evet, Gezi’de verdiğimiz sözü unutmayacağız! Birleşe birleşe kazanacağız!” diye konuştu.

   
   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  SOZ SÖZ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  SON SÖZ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER


 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
sonsozmersin.com © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA